dkmedier
dknyt
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
doi

SKI har leverandører på plads til ny it-konsulentaftale

  18 virksomheder og konsortier har fået plads på den nye SKI-aftale, som skal sikre et bredere leverandørfelt og indeholder både opdaterede sikkerhedskrav og mulighed for grønne hensyn.  
12. FEB 2025 14.35

Statens og Kommunernes Indkøbsservice (SKI) har tildelt 18 pladser til virksomheder og konsortier på den nye aftale 02.17 It-konsulenter, der træder i kraft den 1. juni 2025. Aftalen indeholder opdaterede sikkerhedskrav og nye grønne muligheder. Det oplyser indkøbsselskabet i en pressemeddelelse.

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Indkøbs artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Indkøbs artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Indkøb

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

Tilmeld dig nyhedsbrevet

https://www.dkindkob.dk/artikel/ski-har-leverandoerer-paa-plads-til-ny-it-konsulentaftale

GDPR