Virksomheder har nu mulighed for at søge optag på SKIs nye dynamiske indkøbssystem skal supplere det offentliges behov for konsulenter, hvor SKI’s eksisterende it-konsulentaftaler ikke kan dække. Det nye indkøbssystem for indkøb af it-konsulentydelser sættes i drift til juni. Det oplyser SKI i en meddelelse.
Nyheder er værd at betale for
Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.
Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Indkøbs artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.
Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Indkøbs artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Indkøb
Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.