dkmedier
dknyt
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
doi

Banedanmarks fyrede entreprenør håbede på en løsning

Strukton Rail forstår ikke Banedanmarks beslutning om at fyre entrepenørfirmaet på grund af sporarbejdsproblemer på Fyn

Banedanmark har opsagt aftalen med Strukton Rail om sporarbejde på Fyn som konsekvens af de problemer, der var med sporarbejdet i Kristi himmelfartsferien og pinse.

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Indkøbs artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Indkøbs artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Indkøb

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

Tilmeld dig nyhedsbrevet

https://www.dkindkob.dk/artikel/banedanmarks-fyrede-entreprenoer-haabede-paa-en-loesning

GDPR